Ev Dekorasyonun Yeni Trendi Minimalizm

28 Şubat 2022
Ev Dekorasyonun Yeni Trendi Minimalizm

Ev Dekorasyonun Yeni Trendi Minimalizm

Minimalizm Nedir?

Minimalizm, maksimum etkiyi yaratmak için en basit ve en az öğenin kullanıldığı bir tasarım veya stil olarak tanımlanır. Minimalizm, basit çizgiler, yalnızca birkaç renk ve bu çizgilerin ve renklerin dikkatli bir şekilde yerleştirilmesinden oluşan sanat eserleriyle sanatta kök salmıştı.

Daha yakın zamanlarda, hayatın her alanından dağınıklığı kaldırmayı hedefleyen bir yaşam tarzının temsilcisi olmuştur.

 

Minimalist Ev Dekorasyonu;

Minimalist ev tasarım stili ilk Avustralya'da ortaya çıkan ve günümüzde de çok popüler olan bir dizayn akımıdır. Minimalist dekorasyon akımı, sade mobilyalardan nötr renk paletlerine, işlevsel ancak gösterişli olmayan aksesuarlara kadar iç tasarımın her alanında minimalizmi vurgular. Her şeyin düzenli, basit ve gerekli olduğu aşırılıktan uzak bir tasarımı benimsemektedir.

Klasik minimalist bir iç mekan yaratırken, her şey temel renkle ilgilidir. Açık tonlardaki renklerle oluşturulan az ve kullanışlı eşyaların uyumu ile oluşturulan tasarımlar oldukça başarılı minimalist tasarım örnekleridir.

Günümüz ev dekorasyon trendlerine göz atmak için diğer dekorasyon trendleri yazılarımızı okuyabilir ya da minimalist tasarımlarınıza uygun halı seçimini yapmak ve anında sipariş vermek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.