Blog

Modern Ev Tasarım Stili

28 Şubat 2022
Modern Ev Tasarım Stili

 Modern Tasarım Stili;

Alman ve İskandinav mimarisine ve tasarımına dayanan modern tarz , sade ve süssüzdür. İşleme çağıyla bağlantılıdır ve genellikle 1920'lerden 1950'lere kadar olan dönem olarak anılır. Modern tarz hareketi, 20. yüzyılın ilk yarısı boyunca popülaritesini artırmaya devam etti. 

Modern tasarım stilinde her şey mantık ve pratiklik ile ilgilidir ve resimler ve heykeller buna göre seçilir. Tasarımcının odak noktası biçim değil işlevselliktir.

Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

28 Şubat 2022
Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Halı temizliği sırasında yapılan hatalar nedeni ile ciddi bütçeler ayırıp, güzel güzel hayaller kurarak aldığımız muhteşem halıları birkaç yıkamadan sonra kullanılamaz ya da ilk görüntüsünden çok farklı bir hale getirebiliyoruz. Halılarımızı uzun süre ilk günkü gibi kullanabilmek için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

Halı Ölçüsü Nasıl Alınır?

28 Şubat 2022
Halı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Halı Ölçülendirme Sistemi Nasıldır ?

Satın alacağınız halıların ölçülerini anlamak ve ona göre halılarınızı satın almak konusunda problem mi yaşıyorsunuz? Halıyı sermek istediğiniz zemin alanını doğru bir şekilde ölçmek çok önemlidir. Ayrıca halınızın odanız içerisinde nasıl görünmesini istediğinizi düşünerek ölçü almanız en doğru halıyı satın almanızı sağlayacaktır.

Evinizde Halı Kullanmanız İçin 3 Sebep

28 Şubat 2022
Evinizde Halı Kullanmanız İçin 3 Sebep

Sağlık ve İç Hava Kalitesi;

Halı, astımı ve alerjisi olan kişiler için bile sağlıklı bir evi desteklemeye yardımcı olabilir. Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü'nün güncellenmiş astım yönetimi kılavuzları, astım ve alerjileri tedavi etmenin bir yolu olarak halıyı kaldırma işlemini önerilerini içermemektedir. Yani halı kullanımının astım ve alerjik reaksiyonları etkilemediğini belirmektedir. Aksine doğru seçilmiş bir halı, alerjenleri hapsederek, onları nefes alma bölgesinin dışında tutarak ve süpürülmesini kolaylaştırarak evinizin hava kalitesini dahi iyileştirebilir.

Ev Dekorasyonundaki 3 Hayati Kural

28 Şubat 2022
Ev Dekorasyonundaki 3 Hayati Kural
  1. Renk Uyumu;

 Dekorasyonda şıklığın kuralı renk uyumundan geçer. Evinizi olduğundan daha ferah, daha geniş ya da daha şık göstermek için mobilyalarınızın tasarımları kadar renkleride önem arzetmektedir. Örneğin; Evinizi daha ferah göstermek için seçeceğiniz açık renk tonlar evinizi olduğundan daha aydınlık gösterecektir.

Çok eşyanın bulunduğu bir bir oda için seçeceğiniz sade bir tasarıma sahip açık renk bir halı ise odanızı daha geniş göstermenizi sağlayacaktır.

Ev Dekorasyonunda İskandinav Esintisi

28 Şubat 2022
Ev Dekorasyonunda İskandinav Esintisi

İskandinav Tasarım Stili Nasıl Oluşturulur?

İskandinav mimarisi ve tasarımı, parlak, nötr renkler içerir; bu nedenle ev dekorasyonun her alanında ki renk seçimlerinde buna dikkat etmek gerekmektedir. açık alanlar; ve büyük pencerelerin tümü, alandaki ışığı ve aydınlığı en üst düzeye çıkarmak için vardır. Yani İskandinav tasarıma sahip bir alan oluşturmanın yegane kurallarından bir tanesi de parlak ve aydınlık alanlardan oluşan bir yaşam alanı yaratmaktır.

Ev Dekorasyonun Yeni Trendi Minimalizm

28 Şubat 2022
Ev Dekorasyonun Yeni Trendi Minimalizm

Minimalist Ev Dekorasyonu;

Minimalist ev tasarım stili ilk Avustralya'da ortaya çıkan ve günümüzde de çok popüler olan bir dizayn akımıdır. Minimalist dekorasyon akımı, sade mobilyalardan nötr renk paletlerine, işlevsel ancak gösterişli olmayan aksesuarlara kadar iç tasarımın her alanında minimalizmi vurgular. Her şeyin düzenli, basit ve gerekli olduğu aşırılıktan uzak bir tasarımı benimsemektedir.

Ev Dekorasyon Stillerinden En Beğenileni Çağdaş Tasarım

28 Şubat 2022
Ev Dekorasyon Stillerinden En Beğenileni Çağdaş Tasarım

Çağdaş Tasarım Stili;

Çağdaş Tasarım tarzı, daha çok modern yaşam tarzına benziyor ancak minimalizm, modernizm ve hatta yukarıda bahsedilmeyen birçok tasarım stili dahil olmak üzere geçmişteki tüm tasarım stillerinden ilham alıyor. Ancak bu, çağdaş üslubun fırfırlı ve belirsiz olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine, mekanın düzenli bir görünümünü sunan temiz çizgilere ve pürüzsüz yüzeylere sahip tasarımları içerir.

Doğru Halıyı Seçmenin Faydaları

28 Şubat 2022
Doğru Halıyı Seçmenin Faydaları

Doğru Halıyı Seçmenin Faydaları

 

  1. Konfor;

 

Halının en yaygın olarak bilinen faydalarından bazıları rahatlık, sıcaklık ve yalıtımdır. Halı daha yumuşaktır ve ayak altında daha iyi hissettirir. Doğru halı seçimi de çok şey fark eder. Satın almadan önce hangi tür halı seçiminin sizin için en uygun olacağını araştırın.

 

Sağlınız için ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için en uygun halıyı nasıl seçebileceğinizi “ Doğru Halı Nasıl Seçilir ” yazımızdan öğrenebilirsiniz.

 

Doğru Halı Nasıl Seçilir?

28 Şubat 2022
Doğru Halı Nasıl Seçilir?

Doğru Halı Nasıl Seçilir? 

Halı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Doğru halı seçimini için tek bir kriter yok. Bu nedenle halı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Halı seçim sürecimize bu önemli noktaların ne olduğunu anlayarak başlayalım.

İşte Önemli Noktalar;

  • Kullanacağınız Oda
  • Kullanacağınız Mevsim
  • Kullanacağız Evin Nüfusu
  • Yaşadığınız Şehir
  • Duvarınızın Renkleri
  • Mobilya, perde tasarımları
  • Oda Aksesuarları

gibi birçok farklı etken halınızı seçebilmeniz noktasında kafanızı karıştırıyor ve sizi kararsızlığa sürüklüyor olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.