Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

28 Şubat 2022
Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Halı Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Halı temizliği sırasında yapılan hatalar nedeni ile ciddi bütçeler ayırıp, güzel güzel hayaller kurarak aldığımız muhteşem halıları birkaç yıkamadan sonra kullanılamaz ya da ilk görüntüsünden çok farklı bir hale getirebiliyoruz. Halılarımızı uzun süre ilk günkü gibi kullanabilmek için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

Halıların temizliği sırasında yapılmaması gerekenler;

  • Yüksek sıcaklıkta Yıkamak;

Halıları daha temiz hale getirmek istediğimiz için yaptığımız bu yanlış, halılarımızın bir yıkamada dahi parçalanmasına yol açabilir. Halılarınızı ister makine, ister elinizde yıkayın, yüksek sıcaklıklardan kaçının. 

  • Çok Sık Halı Yıkamak;

Halı yıkama sıklığı kullanımınıza göre değişmekle birlikte halıların yıl içerisinde 3 seferden fazla yıkanması ve yanlış yıkama teknikleri ile yıkanması halının yapısına zarar verebilir.

  • Deterjan Kullanmak ;

Halıları yıkarken ya da temizlerken kullanılan yanlış ürünlerin başında deterjan geliyor. Deterjan ve türevi ürünleri halı temizliğinde kullanmak oldukça yanlıştır. Yanlış deterjan kullanımı halınızın rengini, dokusunu ve yumuşaklığını kaybetmesine sebep olabilir. Bu da halınızın ömrünü kısalatabilir.

  • Bölgesel Temizlikten Kaçınmak;

Halıların kirlenmesi sonucu gerçekleştirilen temizleme işleminin yanı sıra çay, kahve, meyve suyu ve türevi malzemelerin halı üzerine dökülmesi durumlarda da genel temizlik işlemi yapılması yanlıştır. Bu gibi durumlarda kalitesinden emin olduğunuz bir markanın halı şampuanını kullanarak bölgesel temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Bu, hem lekeden daha hızlı ve kolay kurtulmanızı sağlayacak hem de halınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

 

 

 

 

Halıları Temizlemenin En Kolay Yolu;

Halıların kısa süre içerisinde renk kaybına uğraması, yumuşaklığını kaybetmesi, yıpranması gibi sorunların birçoğu, yanlış kullanım ve yanlış temizleme işlerimden kaynaklanmaktadır. Halılarınızı evde ya da olması gereken şekillerde halı yıkaması gerçekleştiremeyen şirketlerle yıkatmanın sonucu tabi ki kısa süre içinde yıpranan halılar olacaktır. İşi uzmanına bırakın ki kısa vade de kar elde etmek için uzun vade de yeni bir halı almak için zarar etmeyin.

 

Sizde satın aldığınız halılarınızı Konfor Halı’nın anlaşmalı kurumu  e-halıservisi bayilerinde yıkatın halılarınızı daha uzun yıllar boyunca kullanmanın tadını çıkartın.

https://www.e-haliservisi.com/

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.